W każdym kawałku szkła, oszlifowanym przez morskie fale i czas, zaklęta jest jakaś historia. Jego magia polega między innymi na tym, że próbujesz tę historię odtworzyć. Zastanawiasz się ile ma lat, skąd pochodzi i dlaczego trafił do morza. Morskie szkło jest wyjątkowe, bo jest owocem nietypowej współpracy natury i człowieka. Inne skarby Ziemi, takie jak kamienie szlachetne, są tworem przyrody, następnie szlifowane i dopracowywane przez człowieka. Ze szkłem morskim jest odwrotnie - człowiek dał mu początek, a natura nadaje mu ostateczny kształt i charakter.
Seaglass można znaleźć na plażach całego świata. Zobacz, co można z niego zrobić.
1 - BIŻUTERIA
Morskie szkło jest uwielbiane przez twórców biżuterii. Mnie szczególnie podoba się w naszyjnikach. Doskonale komponuje się ze złotem i srebrem, które dodają mu szlachetności i blasku.
źródła: 1, 2, 3, 4
2 - LAMPIONY I ŚWIECZNIKI
Światło świec buduje przyjemną, romantyczną atmosferę i sprawia, że wnętrze staje się cieplejsze. W odpowiedniej oprawie potrafi nadać wnętrzu ciekawego charakteru. Seaglass fantastycznie z nim współgra. Światło staje się miękkie i nabiera świeżych, optymistycznie nastrajających tonów.
źródła: 1, 2, 3
3 - MOZAIKOWE BLATY
Szkiełkowa mozaika to ciekawa propozycja na metamorfozę starego stolika lub szafki.
źródła: 1, 2
4 - MOBILE
Co tu dużo mówić, są po prostu przepiękne. Bardzo mi się podobają te zwisające cudeńka, a szczególnie w wersji z morskiego szkła - to moje ulubione. Podejrzewam, że na polskich plażach trudno będzie znaleźć tyle szkiełek, tym bardziej w tak pięknym kolorze. Podziwiać i pomarzyć można, ale i poszukać nie zawadzi ;).
źródła: 1, 2, 3, 4
5 - ŻYRANDOLE
Marzy mi się taki żyrandol. To niezwykła ozdoba idealna zwłaszcza dla jasnego wnętrza. Podobnie jak w poprzednim punkcie, do stworzenia takiego dzieła potrzebujemy sporej ilości szkiełek. Jedyną nadzieją byłaby chyba tylko wycieczka na szklaną plażę w Fort Bragg ;). Szkoda tylko, że daleko... no i zbierać nie wolno. Czyli odpada.
źródła: 1, 2